Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4

Всім відоме значення числа "пі" - відношення довжини кола до його діаметру, яке дорівнює 3,14. Чому саме стільки? Відповідь на це питання дає наступна картинка. Дивіться.Категорія: Школярам по секрету | Переглядів: 1237 | Додав: alexander | Дата: 09.07.2011

"І звідки вона взялась ця математика!". Практично кожен учень школи хоча б раз у своєму житті в розпачі від того, що не розв’язується якась задача, вимовляв ці слова. А й справді, звідки взялась ця наука?

"Як і всі інші науки, математика виникла з практичних потреб людей: з вимірювання площ земельних ділянок і місткості посудин, з обчислення часу та з механіки…" "Як поняття числа, так і поняття фігури взяті винятково з зовнішнього світу, а не виникли в голові з чистого мислення" (Ф.Енгельс).

Таким чином, з математикою людям доводилося стикатися з давніх-давен. Як, наприклад, визначити, хто багатший? Та той, у кого більше худоби. Так прадавнім людям довелося вчитися рахувати. Щоб визначити у кого більше землі, довелося вчитися її вимірювати. Так, поступово, з прадавніх первісних часів і прийшли до нас знання про кількісні відношення і просторові форми оточуючого нас світу.

Взагалі, назва науки «математика» походить від грецького слова "mathema", що означає "наука", "знання". У Давній Греції знали чотири галузі науки: арифметику (вчення про числа), гармонію (теорія музики), геометрію (наука про фігури та їх вимірювання) та астрономію. Саме давні греки звели перші поняття й положення математики в струнку систему. Саме в ті часи з’явилась велика кількість відомих зараз теорем, формул, правил таких як, наприклад, аксіоми Евкліда, теорема Фалеса, теорема Піфагора, формула довжини кола та ін. Тоді й були закладені основи арифметики й геометрії, якими ми користуємося сьогодні.

Категорія: Історія і сучасність | Переглядів: 1646 | Додав: alexander | Дата: 08.07.2011

Цікава і красива країна Математика. Як будь-яка країна вона має свою історію, своїх видатних людей, свої визначні й пам'ятні місця. Провести Вас цією країною і покликаний цей сайт. На ньому Ви будете знаходити багато чого, що стосується цієї науки. Сподіваємось, він буде цікавим і корисним і для школярів, і для вчителів. Тож, сьогодні, 05.07.2011 р. ми вирушаємо в подорож у світ цифр і фігур. Поїхали!

Переглядів: 531 | Додав: alexander | Дата: 05.07.2011