Урок 20. Деякі інші тригонометричні функції
21:55
Намагайся знати все про що-небудь і що-небудь про все
(Г.П.Брум)


Окрім вже відомих тригонометричних функцій синус, косинус тангенс і котангенс існують ще деякі, про які корисно знати просто для загального розвитку.
Секанс (secα або scα), від латинського seco – січу, розтинаю; secans – той, що січе, розтинає – це відношення гіпотенузи до прилеглого катета. Таким чином секанс є оберненим до косинуса: . Назва "секанс" пов'язана з тим, що лінія секанса січе коло, сполучаючи його центр з кінцем лінії тангенса. Розвиток поняття "секанс кута" і створення відповідних таблиць пов'язані з ім'ям німецького математика Георга Іоахіма Реті́ка (Rheticus 1514-1576), а назву "секанс" ввів у 1583 р. німецький математик Томас Фінк (1561-1656).
Косеканс (cosecα або cscα), від латинського complementi secans – "секанс доповнення" – відношення гіпотенузи до протилежного катета. Тобто, косеканс є функцією, оберненою до синуса: . Термін "косеканс" увів все той же Г.Ретік.
Синус-вéрзус (латинське sinus versus – обернений синус) – тригонометрична функція аргументу α, що дорівнює 1–cosα. Позначають sinverα=1cosα. Поняття синус-верзуса зустрічається в латинських перекладах ХІІ ст. арабських джерел. Араби користувалися ним значно раніше (приблизно в Х ст.). Тепер це поняття не використовується.

Категорія: Тригонометричні функції | Переглядів: 97 | Додав: alexander
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]